Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież narzędzi o wartości 60 tysięcy złotych

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież narzędzi o wartości 60 tysięcy złotych

Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Dąbrowie Górniczej zakończył swoje dochodzenie, zatrzymując trzech mężczyzn w wieku od 33 do 39 lat. Są oni podejrzewani o włamanie do garażu i kradzież narzędzi wartych prawie 60 tysięcy złotych. Teraz czeka ich proces sądowy.

Śledztwo prowadzone przez dąbrowskich kryminalnych umożliwiło identyfikację trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież narzędzi i przewodów elektrycznych o łącznej wartości 56 tysięcy złotych. Złodziejstwo miało miejsce pod koniec listopada poprzedniego roku.

Po przeprowadzeniu czynności śledczych i przeszukaniu domostw podejrzanych, funkcjonariusze odzyskali część skradzionego majątku. Co więcej, w domu jednego z zatrzymanych, mężczyzny w wieku 39 lat, znaleziono ponad 360 porcji amfetaminy. Będzie on również odpowiadał za to przestępstwo.

Po zatrzymaniu, wszyscy mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie policyjnym. Zebrane przez policję dowody pozwoliły na postawienie zarzutów kradzieży z włamaniem. Dodatkowo, 39-letni mieszkaniec Sosnowca będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie dużej ilości narkotyków. Teraz wszystko jest gotowe do rozpoczęcia procesu sądowego.