Oficjalne spotkanie w sprawie omówienia miejskich problemów z dzikami

Oficjalne spotkanie w sprawie omówienia miejskich problemów z dzikami

Do Dąbrowy Górniczej ze wszystkich stron zbiega się coraz więcej dzików, z którymi mieszkańcy nie widzą jak sobie radzić. Rada miasta rozporządziła zgromadzenie, na które zaprosiła mieszkańców. Wszystko zostało zaplanowane na 27 października. W lasach otaczających miasto nie brakuje dzikich zwierząt, dlatego też mieszkańcy muszą coraz częściej mierzyć się z dzikami podchodzącymi coraz bliżej do zabudowań miejskich w poszukiwaniu jedzenia oraz schronienia.

Dziki czujące jedzenie mają tendencję podejść nawet pod domy jednorodzinne, czy też zapuścić się na osiedla i przesiadywać pod blokami mieszkalnymi, gdzie przeszukują śmietniki w celu zdobycia żywności. Rada miasta stara się opracować plan, który nieco ograniczy wędrówki tych dzikich zwierząt, jednak wiele osób wśród mieszkańców nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieodpowiednim zachowaniem sami zwracają uwagę dzików.

Dlatego też miasto organizuje spotkania i stawia na edukację, aby uświadomić niektóre osoby o tym, jakie kroki powinniśmy podejmować w ramach prewencji. Oprócz tego warto również wiedzieć, w jaki sposób powinniśmy się zachować, gdy spotkamy dzika. Niektóre z nich mogą być potencjalnie agresywne. Miasto poszło również o krok dalej i w trosce o obywateli rozdaje chemiczne środki odstraszające przeciwko dzikom dla osób, u których na posesji regularnie zjawiają się dzikie zwierzęta.

Środek odstraszający jest specjalnym granulatem, który można rozsypać wokół posesji. Jest on bezwonny i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Mimo wszystko działa na zmysł zapachu dzików i skutecznie powstrzymuje je przed powrotem na to samo miejsce. Przypominamy również o tym, że pojawienie się takiego zwierzęcia najlepiej zgłaszać straży miejskiej w Dąbrowie Górniczej, która następnie powiadomi odpowiednie służby lub sama podejmie działanie.