Niezwykłe działanie policji – zatrzymanie Gruzina wyłudzającego pieniądze metodą "na koło"

Niezwykłe działanie policji – zatrzymanie Gruzina wyłudzającego pieniądze metodą "na koło"

Przedstawiciele prawa na terenie Gruzji odnotowali przypadki poważnej kradzieży dokonanej przez jednego z obywateli tego kraju. Pozostając pod ścisłym nadzorem, mężczyzna ten został aresztowany pod zarzutem dokonania przestępstwa w marcu, gdzie przy użyciu tzw. metody „na koło” podstępnie wykradł kwotę 500 tysięcy złotych. Aktualnie podejrzany pozostaje w areszcie tymczasowym, z możliwością skazania na karę pozbawienia wolności do 10 lat. Zasady działania tej niezwykłej metody kradzieży zostaną szczegółowo opisane poniżej.

Sytuacja miała miejsce w marcu bieżącego roku. Wówczas to 41-letnia mieszkanka Katowic, po wizycie w banku i pobraniu znacznej sumy pieniędzy, wróciła do swojego samochodu celem powrotu do domu. Podczas jazdy zauważyła jednak, że prawdopodobnie ma przebitą oponę, co skłoniło ją do zatrzymania pojazdu i dokładnego sprawdzenia. Przekonała się wówczas, że ktoś celowo uszkodził dwie z jej opon.

Jednocześnie kobieta ta odkryła, że jej torba zawierająca 500 tysięcy złotych, które wcześniej pobrała z banku, zniknęła z samochodu. Śledztwo w tej sprawie podjęli funkcjonariusze z mysłowickiej komendy policji. Po przeglądzie nagrań z okolicznych monitoringu, uzyskaniu informacji od potencjalnych świadków oraz analizie zebranych dotychczas dowodów, udało się ustalić tożsamość sprawcy.

Okazało się, że złodziejem był 32-letni obywatel Gruzji, który natychmiast po dokonaniu przestępstwa opuścił terytorium Polski i wrócił do swojego kraju. Jednak policja nie ustąpiła i kilka dni temu zatrzymała tego mężczyznę na terenie jednej z miejscowości okolic Warszawy.

Po aresztowaniu, obywatel Gruzji został doprowadzony do prokuratury w Mysłowicach. Tam usłyszał zarzut kradzieży znacznej sumy pieniędzy i na mocy decyzji sądu został umieszczony w areszcie tymczasowym. Wobec mężczyzny tego gatunku przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.