MKS spotka się z Dinamem Zagrzeb w Alpe Adria Cup oraz z liderem ekstraklasy Anwil Włocławek na własnym terenie

MKS spotka się z Dinamem Zagrzeb w Alpe Adria Cup oraz z liderem ekstraklasy Anwil Włocławek na własnym terenie

Podczas środowego wieczoru, dąbrowski klub MKS stawi czoła Dinamowi Zagrzeb w meczu rozgrywanym na wyjeździe. Jest to część rozgrywek Alpe Adria Cup. Ten emocjonujący pojedynek sportowy będzie dostępny do obejrzenia online. Jednak to nie koniec intensywnego tygodnia dla MKS, który już w najbliższą sobotę powróci do gier ligowych. Tym razem, na własnym podwórku, w hali „Centrum”, podejmą drużynę Anwil Włocławek – obecnego lidera ekstraklasy.

Podczas szóstej kolejki Alpe Adria Cup, drużyna MKS uda się do Zagrzebia, stolicy Chorwacji, aby zmierzyć się z Dinamem. Kadra dąbrowskiego zespołu będzie składać się głównie z młodych i utalentowanych graczy drugiego składu, którzy będą mogli liczyć na wsparcie Jakuba Wojciechowskiego oraz Santiago Konaszuka.

Podczas pierwszego starcia tych drużyn, które miało miejsce na hali w Dąbrowie Górniczej, zwyciężyli gospodarze. Marc Garcia z MKS-u wykazał się imponującą skutecznością strzelecką, zdobywając 24 punkty. Wspierali go Tayler Persons, Nicolas Carvacho i Lovell Cabbil, którzy również osiągnęli wyniki dwucyfrowe. Zespół gości natomiast, miał w swojej drużynie dobrze zaprezentowany duet Ivan Nakic-Vojnovic oraz Mislav Brzoja, którzy razem zdobyli 36 punktów (Nakic-Vojnovic – 17 pkt.; Brzoja – 19 pkt.). Teraz trenerzy MKS-u mają okazję przetestować swoją młodą kadrę.

Wszyscy entuzjaści koszykówki będą mogli obejrzeć mecz na oficjalnym kanale YouTube Alpe Adria Cup. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.