MKS Dąbrowa Górnicza triumfuje w wyjazdowym meczu z Śląskiem Wrocław w pierwszym meczu rundy rewanżowej ekstraklasy koszykówki.

W rozpoczynającym rundę rewanżową spotkaniu koszykarskiej ekstraklasy, drużyna MKS Dąbrowa Górnicza stawiła czoła na obcym terenie Śląskowi Wrocław. Mimo że starcie było zacięte a przeciwnicy nie ustępowali pola, to ostatecznie to zawodnicy z Dąbrowy odnieśli zwycięstwo.

Początkowe etapy meczu były pod kontrolą drużyny gospodarzy, którzy udało im się zakończyć zarówno pierwszą jak i drugą kwartę będąc na plusie, odpowiednio dwoma i pięcioma punktami. Jednak po przerwie, koszykarze z Dąbrowy Górniczej zaczęli skutecznie odrabiać straty, co zaowocowało wygranym trzecim kwadransem wynikiem 57:55.

Podczas ostatniego etapu meczu, gracze ze Śląska Wrocław desperacko próbowali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, lecz goście zdołali utrzymać swoją przewagę do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 76:72 na korzyść dąbrowian. Nie był to pierwszy raz, kiedy MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Śląsk Wrocław – w pierwszym meczu sezonu, który odbył się we wrześniu w Dąbrowie, drużyna gospodarzy również triumfowała, pokonując wrocławian 82:80.