Archiwum kryminalne Dąbrowy Górniczej: Zatrzymani za groźby i handel narkotykami

Archiwum kryminalne Dąbrowy Górniczej: Zatrzymani za groźby i handel narkotykami

Detektywi z miejskiej jednostki policji w Dąbrowie Górniczej zakończyli działania skierowane przeciwko duetowi, który próbował zastraszyć inną osobę przed salą sądową. Ten incydent to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o przestępczą działalność tego mężczyzny i kobiety…

Scenografia biurka obejmowała biały proszek w plastikowym woreczku, znaczek policyjny i kajdanki. Detektywi z dąbrowskiego posterunku ujęli 35-letniego mężczyznę oraz 41-letnią kobietę za próby zastraszania ofiary, która czekała na rozpoczęcie procesu sądowego. Informacje o tym incydencie do centrali jednostki przekazał sąd. Przeanalizowanie nagrań z monitoringu pozwoliło na identyfikację i aresztowanie podejrzanej pary. Złapani mieszkańcy tego miasta zostali aresztowani w swoim domu, położonym w jednej z zielonych części Dąbrowy Górniczej.

Jednak historia nie kończy się tutaj… Podczas rewizji miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci przejęli blisko 500 porcji amfetaminy. W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna prowadził handel narkotykami i rozprowadzał je wśród innych osób.

Wszyscy zatrzymani w ramach tej sprawy muszą teraz stawić czoła sądowi i odpowiedzieć za swoje czyny. Ciężka praca śledczych pozwoliła na zgromadzenie materiału dowodowego przeciwko mężczyźnie – zostało mu postawionych aż siedem zarzutów, w tym posiadanie i rozprowadzanie znacznej ilości narkotyków oraz grożenie ofierze celem wymuszenia wycofania oskarżeń.

Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został wysłany za kraty na wniosek prokuratora i funkcjonariuszy policyjnych, co skutkowało tymczasowym aresztowaniem na okres 3 miesięcy. Jego partnerka znalazła się pod dozorem policyjnym i otrzymała zakaz zbliżania się do ofiary. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego partnerka ryzykuje karę do 5 lat więzienia.