Nocne włamanie do kościoła w Brennej: poszukiwani sprawcy

Nocne włamanie do kościoła w Brennej: poszukiwani sprawcy

Siły policyjne województwa śląskiego zwracają się do publiczności z prośbą o pomoc w dochodzeniu dotyczącym włamania do kościoła św. Jana Chrzciciela na terenie Brennej, które miało miejsce w nocy pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem. W wyniku tego zdarzenia, złodzieje zdobyli pozłacany kielich oraz relikwiarz. Informacje te zostały przekazane przez rzecznika policji w Cieszynie, podkomisarza Krzysztofa Pawlika.

Rzecznik podał, że nieznani sprawcy sforsowali wejście do zakrystii tuż przed północą i zabrali ze sobą wspomniane wyżej przedmioty. Ich wartość materialna została szacowana na 5 tysięcy złotych – dodał podkomisarz Pawlik.

Jednostki policyjne apelują o wsparcie w zidentyfikowaniu przestępców, co zostało ogłoszone przez cieszyńską policję. Zwrócono się do wszystkich osób, które mogłyby posiadać jakiekolwiek nagrania z rejestratorów samochodowych, systemów monitoringu bądź telefonów komórkowych, wykonane w godzinach od 21:00 do 00:15 na ulicach Ks. Rudolfa Juroszka, Wyzwolenia, Bukową, Malinową lub innych w pobliżu miejsca zdarzenia. Osoby te są proszone o nawiązanie kontaktu z policjantami z komisariatu w Skoczowie (tel. 47 857 36 10), z komendą powiatową w Cieszynie (tel. 47 8573 200, 47 8573 255) bądź poprzez numer alarmowy 112.