Kąpiel morsów w Dąbrowie Górniczej

Kąpiel morsów w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej nie brakuje odważnych, którzy po raz kolejny zdecydowali się na morsowanie. Miłośników zimnych kąpieli można było dostrzec w sobotę 2 stycznia o godzinie 10.00 oraz 3 stycznia o godzinie 9.00 w wodach Pogorii III.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia Stowarzyszenie Pogoria Morsuje nie organizuje w tym sezonie grupowych spotkań morsów. Jednak każdy kto chce skorzystać z dobrodziejstw zimowych kąpieli, może zrobić to indywidualnie.

Pomoc dla nowicjuszy

Mimo że stowarzyszenie nie organizuje grupowych kąpieli to zapowiedziało, że pomoże każdemu kto będzie chciał spróbować swoich sił w morsowaniu po raz pierwszy. Tydzień temu, bardziej doświadczeni pomagali nowicjuszom w sylwestra o godzinie 11.00, wczoraj o godzinie 10.00 oraz dziś o godzinie 9.00. Przed pierwszą kąpielą każdy powinien przeczytać poradnik na stronie www.pogoriamorsuje.pl oraz zasięgnąć opinii swojego lekarza. Pogoria podkreśla, że nie organizuje spotkań klubowych. Jedynie udziela cennych rad osobom, które pierwszy raz kąpią się w sezonie zimowym.

Co zabrać ze sobą na morsowanie?

Bardziej doświadczeni w zimowych kąpielach doradzają, aby zabrać ze sobą strój kąpielowy, ciepłe i wygodne ubranie. Termos z ciepłym napojem, czapkę, rękawiczki, ręcznik, matę i buty, które można szybko i łatwo założyć. Do ochrony stóp wystarczą tenisówki. Nie zaleca się klapek lub sandałów, ponieważ mogą spaść z nogi.