Diabelski młyn w Dąbrowie Górniczej – 32-metrowa nowość!

Diabelski młyn w Dąbrowie Górniczej – 32-metrowa nowość!

W samym sercu miasta Dąbrowy Górniczej pojawiła się nowa atrakcja – imponujący diabelski młyn o wysokości aż 32 metrów. Wspinając się na jego najwyższy punkt, można podziwiać malowniczą panoramę śródmieścia. Widoczne są między innymi Park Hallera, zabudowania centrum oraz Centrum Handlowe Pogoria.

Pierwsze oficjalne otwarcie tej niezwykłej konstrukcji zaplanowano na 1 czerwca i tak też się stało. Tego dnia, tuż po południu, wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia, uruchomiono miasteczko kreatywne dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, a także sam diabelski młyn.

Natychmiast po otwarciu uformowała się kolejka osób pragnących podziwiać widoki miasta z wysokości 32 metrów. Aby dostać się do jednej z gondoli, trzeba było najpierw zdobyć bilet w kolejce, a następnie czekać w drugiej linii na zajęcie miejsca. Niemniej jednak, cały proces przebiegał sprawnie i bez opóźnień. Inaugurację diabelskiego młyna udało się zorganizować przy sprzyjającej pogodzie, co umożliwiło zarówno starszym, jak i młodszym miłośnikom przygód podziwianie miasta z innej, niecodziennej perspektywy.