Adrian Błeszyński z Dąbrowy Górniczej zdobywa mistrzowski tytuł federacji Babilon MMA

Adrian Błeszyński z Dąbrowy Górniczej zdobywa mistrzowski tytuł federacji Babilon MMA

Adrian Błeszyński, pochodzący z Dąbrowy Górniczej, triumfował w rywalizacji federacji Babilon MMA, zdobywając prestiżowy pas mistrza. Tę szczytną pozycję zapewniło mu zwycięstwo nad Filipem Tomczakiem, do którego doszło podczas piątkowego wieczoru.

Walka między tymi dwoma zawodnikami, specjalizującymi się w sztukach walki mieszanych, odbyła się w kategorii średniej (do 84 kg). Ostatecznie to Błeszyński okazał się silniejszy, pokonując swojego rywala w drugiej rundzie za pomocą technicznego nokautu.

Gdy Tomczak próbował przewrócić Błeszyńskiego przy siatce, dąbrowianin przystąpił do kontry. Seria precyzyjnych ciosów bokserskich sprawiła, że Tomczak upadł na deski. Wtedy Błeszyński dosypał mu kilka młotów, na co sędzia reagował natychmiastowym przerwaniem walki. Triumfatorem pojedynku został więc Adrian Błeszyński.

To nie było pierwsze staranie zawodnika z Dąbrowy Górniczej o mistrzowski tytuł w federacji Babilon MMA. W kwietniu również próbował zdobyć go, lecz walkę przerwał nokaut wykonany przez Piotra Wawrzyniaka. Decyzja sędziowska o zakończeniu starcia oraz niemożliwość dalszego uczestnictwa Błeszyńskiego w walce wywołały wiele kontrowersji. Zawodnik, po tym niepowodzeniu, odczuwał wielki niedosyt. Jednak w piątek swoją dominację, konsekwencję i sportowego ducha udowodnił w spektakularny sposób.