Wizyta funkcjonariuszy policji w III Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Władysława Andersa: Czy maturzyści zdecydują się na karierę w mundurze?

Wizyta funkcjonariuszy policji w III Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Władysława Andersa: Czy maturzyści zdecydują się na karierę w mundurze?

Niedawno, dokładniej mówiąc – wczoraj, funkcjonariusze dąbrowskiej policji odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Andersa. Spotkali się tam z maturzystami z trzech klas o profilu mundurowym. Głównym celem tej interakcji było promowanie profesji funkcjonariusza policji i zachęcenie młodzieży do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kariery w służbach publicznych.

Policjanci, pełni entuzjazmu i zaangażowania, prowadzili interaktywną sesję z uczniami, odpowiadając na różnorodne pytania dotyczące ich zawodu. Wyjaśnili studentom całą procedurę rekrutacyjną do służby w policji, omówili wymagane kwalifikacje oraz szkolenia niezbędne do rozpoczęcia służby mundurowej.

Nie ograniczali się jednak jedynie do przekazania formalnych informacji na temat procesu rekrutacji do policji. Podzielili się również cennymi wskazówkami na temat testów sprawności fizycznej i wiedzy, które są kluczowe w trakcie rekrutacji. Podkreślali także rolę zdrowego stylu życia i regularnej aktywności fizycznej jako istotnych składników przygotowań do pracy w służbach mundurowych.

„Dla wielu z was, kariera w policji może być atrakcyjną opcją zawodową, oferującą stabilność i możliwość służenia społeczeństwu” – przekazał uczniom podkom. Damian Korczyński, profilaktyk z dąbrowskiej policji i jeden z prelegentów spotkania. „Chcemy pokazać, że praca w policji to coś więcej niż noszenie munduru. To przede wszystkim poświęcenie dla służby i troska o bezpieczeństwo innych” – dołączyła do dyskusji asp. sztab. Anna Drozdowska, odpowiedzialna za rekrutację.

Spotkanie zakończyło się produktowną debatą, która umożliwiła uczniom głębsze zrozumienie realiów pracy policjanta oraz uświadomiła im, jakie umiejętności i poziom zaangażowania wymaga ta profesja. Funkcjonariusze pomogli również młodym ludziom w wypełnieniu kwestionariuszy osobowych. Mamy nadzieję, że nasza wizyta w liceum zachęciła młodzież do przemyślenia swoich planów zawodowych i rozważenia kariery w policji jako wartościowego i satysfakcjonującego wyboru życiowego.