Weekendowy rajd rowerowy w Dąbrowie Górniczej

Weekendowy rajd rowerowy w Dąbrowie Górniczej

W nadchodzącą sobotę, dokładnie 16 września, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników dwóch kółek – Dąbrowska Masa Krytyczna. Za organizację odpowiadają zarówno Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej jak i Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa.

Miejscem spotkania uczestników jest plac przed Pałacem Kultury Zagłębia. Stamtąd, rowerzyści mają udać się na zaplanowaną przez organizatorów 14-kilometrową trasę wokół Pogorii III. Na koniec trasy, organizatorzy przygotowali dla uczestników smakowitą zalewajkę.

Start Dąbrowskiej Masy Krytycznej zaplanowany jest na godzinę 14:00 w sobotę, 16 września, natomiast zbiórka uczestników na placu Wolności rozpoczyna się o 13:40 – 20 minut wcześniej.

Rozplanowanie trasy zostało pomyślane tak, aby rowerzyści mieli okazję podziwiać nowo wybudowaną infrastrukturę komunikacyjną miasta Dąbrowa Górnicza – obwodnicę, centrum przesiadkowe a także nowy układ komunikacyjny śródmieścia oraz rejon stacji kolejowej w Gołonogu. Organizatorzy zwracają uwagę, iż rower to nie tylko dobra forma spędzania czasu, ale również doskonałe narzędzie prozdrowotne. Jazda na rowerze może zmniejszyć ryzyko wielu chorób, w tym udaru czy zawału. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu całe rodziny, również seniorów.

Dąbrowska Masa Krytyczna jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Organizatorzy przypominają jednak, że każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.