Pojawiła się nowa linia autobusowa w Dąbrowie Górniczej

Pojawiła się nowa linia autobusowa w Dąbrowie Górniczej

Wprowadzenie linii autobusowej 639 ma na celu poprawę połączeń pomiędzy odległą dzielnicą Ząbkowice a różnymi firmami w regionie otaczającym ArcelorMittal Poland i samą hutę. Po wznowieniu kursowania tramwajów pasażerowie będą mogli skorzystać z tego środka transportu, aby kontynuować podróż do Gołonoga, Redenu lub centrum miasta.

Po zastąpieniu linii 275 linią 639 częstotliwość kursów wzrośnie z 18 do 28 w dni powszednie. Taka sama liczba kursów planowana jest w soboty, niedziele i święta.

– Przygotowany przez nas rozkład jazdy, złożony w Zarządzie Transportu Metropolitalnego, uwzględnia wnioski mieszkańców osiedla Młodych Hutników i został dostosowany do systemu 4-brygadowego stosowanego w hucie ArcelorMittal Poland – stwierdza Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Na razie linia 639 ma kursować na trasie Osiedle Młodych Hutników – przystanek Tworzeń Huta Katowice. Jednak w późniejszym czasie jej trasa ulegnie zmianie. Modyfikacja ta wynika z planów Budmexu, działającego w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczących przebudowy blisko 7 kilometrów DK1 do standardów drogi ekspresowej. Wkrótce ma zostać zamknięte skrzyżowanie ulic Konstytucji, Ujejskiej i Zwycięstwa. W tym rejonie powstanie nowe rondo. Po zakończeniu budowy ronda trasa linii 639 zostanie wydłużona do Ujejsca.