Ósma edycja Biegu dla Niepodległej

Ósma edycja Biegu dla Niepodległej

Dni Wolnościowe, to wydarzenie, które każdego roku upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę. W jego programie znalazła się już pozycja, która stała się tradycją – Bieg dla Niepodległej. Prawo do udziału ma każda osoba chcąca celebrować ten ważny dzień sportowym wydolnościowym sprawdzianem. Tegoroczna, ósma edycja biegu, odbędzie się 11 listopada, a symboliczny start zostanie wyznaczony na godzinę 11.11. Miejsce rozpoczęcia biegu to park Hallera. Dystans, który uczestnicy będą musieli pokonać wynosi około 2,5 km.

Zgłoszenia do udziału w biegu będą przyjmowane w biurze zawodów na miejscu w dniu biegu od godziny 10:00. Udział w biegu jest bezpłatny, a osoby, które zapiszą się jako jedne z pierwszych 800, otrzymają pamiątkowy medal.

Miejsce startu i mety biegu oraz biuro zawodów zlokalizowane są w parku Hallera. Wejście znajduje się od strony przystanku autobusowego Centrum skierowanego w stronę Gołonoga.

Organizacją Biegu dla Niepodległej zajmuje się Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Swoje patronat nad tym wydarzeniem objął także Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest partnerem tej imprezy.