Gwiazdorska noc z Andersenem w Dąbrowie Górniczej – magiczne wydarzenie w Bibliotece Publicznej już 22 marca

Gwiazdorska noc z Andersenem w Dąbrowie Górniczej – magiczne wydarzenie w Bibliotece Publicznej już 22 marca

W Dąbrowie Górniczej marzec to miesiąc pełen wyjątkowych atrakcji. Jedną z nich jest zaplanowana na 22 marca Noc z Andersenem, która jak co roku organizowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To niepowtarzalna możliwość dla najmłodszych, by cieszyć się nocą napełnioną cudownymi doświadczeniami, przygodami i edukacją, wszystko to przy akompaniamencie bajek słynnego duńskiego autora. Proces zapisów rozpoczyna się 8 marca, dlatego warto skorzystać z okazji i zapewnić swojemu dziecku udział w tej pamiętnej przygodzie.

22 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej otwiera swoje drzwi na Noc z Andersenem. Uczestnicy mogą spodziewać się warsztatów, eksperymentów oraz noclegu pośród bibliotecznych regałów pełnych książek. Zapisy przyjmowane są od 8 marca zarówno w Bibliotece Głównej, jak i Filii nr 8. Warunkiem koniecznym do udziału jest stworzenie kartki urodzinowej dla Hansa Christiana Andersena.

Wydarzenie skrojone jest na miarę dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które będą miały szansę spędzić noc w bibliotece, biorąc udział w różnorodnych akcjach. Tegoroczna edycja czerpie inspirację z podróży Pana Andersena, co oznacza dla uczestników fantastyczną wędrówkę po krainie wyobraźni. Od naukowych doświadczeń przez twórcze warsztaty aż po spanie w otoczeniu książek – to wszystko czeka na młodych odkrywców.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są drogą telefoniczną, a rodzice powinni pamiętać o dostarczeniu zgody na udział swoich dzieci w wydarzeniu. Jest to niezbędny dokument, który należy dostarczyć do placówki najpóźniej do 15 marca. Jednocześnie, bilet na to magiczne wydarzenie stanowi własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa dla Hansa Christiana Andersena, co dodaje osobistego charakteru do całego przedsięwzięcia.

Noc z Andersenem to nie tylko noc spędzona w bibliotece. To również okazja do rozbudzenia w dzieciach pasji do czytania, ukazania im fascynującej strony nauki oraz nieskończonych możliwości jakie literatura kryje do odkrywania nowych światów. Niech ten marzec dla naszych dzieci stanie się okresem napełnionym magią i niezapomnianymi doświadczeniami, które pozostaną z nimi na długo.