Zmiany w dąbrowskim liceum

Zmiany w dąbrowskim liceum

Odwiedzając II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, można zauważyć, że szkoła przeszła wiele zmian. Wyremontowano korytarze, pojawiły się przytulne kanapy, odnowiono sale lekcyjne, a także udostępniono gabinet psychologa. Ponadto zainstalowano automaty z napojami i przekąskami, z których mogą korzystać uczniowie.

Ten semestr obfitował w różne wyjścia i wyjazdy, m.in. do teatrów w Sosnowcu, Krakowie, Chorzowie, Warszawie i Wrocławiu oraz udział w spektaklach muzycznych. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Elżbieta Rudzka zadeklarowała, że obecnie organizują wycieczkę do Londynu i USA, gdyż po długim okresie izolacji świat stanął przed nimi otworem.

Ponadto społeczność szkolna i jej sympatycy zebrali się, aby pozyskać nowy sztandar dla placówki, który zostanie zaprezentowany na 75-leciu szkoły w 2023 roku. W szkole wciąż żywa jest również tradycja, gdyż matematycy z Żeromskiego z powodzeniem awansowali do kolejnych etapów Diamentowego Indeksu AGH oraz Śląskiego Konkursu Matematycznego.

II Liceum Ogólnokształcące osiągnęło drugie miejsce w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w sztafetowych biegach przełajowych zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, dzięki utalentowanym sportowcom uczęszczającym do szkoły.