Zgłoszenie o niebezpiecznym wypadku drogowym w Dąbrowie Górniczej

Zgłoszenie o niebezpiecznym wypadku drogowym w Dąbrowie Górniczej

Informacje o ryzykownym incydencie na drodze, w którym pojazd osobowy dachował, dotarły do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Sytuacja miała miejsce 30 września na drodze wojewódzkiej nr 790 między Niegowonicami a samą Dąbrową Górniczą. Służbom zgłoszono, że kierujący pojazdem utracił kontrolę nad autem, które następnie wypadło z drogi i przewróciło się na dach.

W odpowiedzi na zgłoszenie natychmiast wysłano zespół strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP działającej w Dąbrowie Górniczej. Kiedy dotarli oni na miejsce zdarzenia, ujawniło się, że kierowca, obywatel Ukrainy, zjechał do przydrożnego rowu, co spowodowało dachowanie jego pojazdu.

Strażacy podjęli standardowe środki bezpieczeństwa, jakie są typowe dla takich sytuacji – jak poinformował asp. Rafał Dulewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej. Zastosowano prąd piany, aby zabezpieczyć potencjalny wyciek płynów z pojazdu, w tym paliwa, które mogłyby stanowić dodatkowe zagrożenie.

Na szczęście, kierowca pojazdu, pomimo spektakularnego wypadku, był w stanie samodzielnie opuścić wrak samochodu jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Jego stan zdrowia nie został narażony na poważne ryzyko.