Zapowiedź wydarzenia "Dzień Nowej Szansy": spotkanie z tymi, którzy pokonali uzależnienie w Dąbrowie Górniczej

Zapowiedź wydarzenia "Dzień Nowej Szansy": spotkanie z tymi, którzy pokonali uzależnienie w Dąbrowie Górniczej

17 lutego mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mieli szansę na nowe, lepsze życie, dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Teen Challenge. Organizacja ta zaprasza tych, którzy borykają się z problemem uzależnienia oraz ich bliskich, na wyjątkowe wydarzenie o nazwie „Dzień Nowej Szansy”, które ma być punktem zwrotnym i początkiem drogi do zdrowia.

„Dzień Nowej Szansy” organizowany przez Stowarzyszenie Teen Challenge odbędzie się 17 lutego. Jest to wydarzenie skierowane do osób zmieniających się z walką z uzależnieniem oraz ich rodzin. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość usłyszenia inspirujących historii osób, które odzyskały kontrolę nad swoim życiem, pokonując nałóg. Program spotkania obejmuje również część artystyczną i muzyczną oraz wykłady na temat uzależnień. Każda osoba potrzebująca wsparcia otrzyma pomoc dostosowaną do jej indywidualnych potrzeb.

Miejsce spotkania to siedziba stowarzyszenia znajdująca się przy ul. Łukasińskiego 7. Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 17:00. Teen Challenge to organizacja o długiej tradycji, powstała w latach 50. w USA. Działa w Polsce pod egidą Kościoła Zielonoświątkowego i wspiera osoby znajdujące się w kryzysie związanym z uzależnieniem.

Nadchodząca sobota przyniesie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej nadzieję na zmianę. Ulica Łukasińskiego 7 stanie się miejscem spotkania z tymi, którzy odzyskali kontrolę nad swoim życiem, pokonując nałóg. „Dzień Nowej Szansy” to również okazja dla każdego, kto szuka drogowskazu do lepszego jutra. Jak zapowiada Jarosław Ściwiarski ze stowarzyszenia Teen Challenge, będzie można porozmawiać z tymi, którzy wyszli z nałogu i być może zainspirować się ich historią do zmiany własnego życia.

Organizatorzy „Dnia Nowej Szansy” chcą uświadomić uczestnikom, że zmiana jest możliwa i dostarczyć konkretnych narzędzi do walki z uzależnieniem. Od terapii indywidualnych, poprzez grupy wsparcia, aż po skierowania do ośrodków leczenia uzależnień – każdy znajdzie coś dla siebie.

Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge” nieprzerwanie od lat 50. XX wieku stara się być latarnią morską dla osób nawigujących przez burzliwe fale życia z nałogiem. Swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych i od tamtej pory, działając również w Polsce, pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków w powrocie do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Jeśli więc w Twoim życiu lub życiu kogoś bliskiego utraciłaś/eś kierunek z powodu uzależnienia, „Dzień Nowej Szansy” może być pierwszym krokiem na drodze do odzyskania stabilności i radości z życia.