Zakończono remont dworca PKP, a teraz spółka prezentuje lokal do wynajęcia

Zakończono remont dworca PKP, a teraz spółka prezentuje lokal do wynajęcia

Rozpoczęta modernizacja dworca PKP w sercu miasta dobiegła końca, przynosząc ze sobą możliwość wynajmu lokalu na interesy. Do dnia 27 września PKP S.A. pozostanie otwarte na oferty w swoim przetargu.

Budynek, który powrócił do dawnego splendoru dzięki gruntownemu remontowi, będzie zawierał kasy biletowe, poczekalnię, toalety oraz miejsca biurowe. Te przestrzenie biurowe będą pod wynajem od PKP przez miasto, które przeniesie tam Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Oddanie dworca do użytku publicznego planowane jest na jesień. PKP ma jeszcze jeden wolny lokal, który może być przeznaczony na działalność gospodarczą.

Wolny lokal o wielkości 31,14 m2 umiejscowiony jest na parterze, w centralnej strefie budynku. Lokal ten będzie dostarczany w stanie deweloperskim, pozwalając potencjalnym najemcom na własną aranżację przestrzeni. Ten lokal ma dostęp do energii elektrycznej, wody, kanalizacji i ogrzewania. Możliwe zastosowanie to gastronomia lub działalność handlowo-usługowa. Na zewnątrz budynku znajduje się parking oraz stojaki rowerowe.

Podstawowy czynsz najmu został ustalony na 6 228,00 zł netto (200 zł/m2) miesięcznie. Oferta powinna zawierać proponowaną kwotę czynszu wraz z podaniem ceny za metr kwadratowy. Do czynszu będzie doliczany podatek VAT, zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu zawarcia umowy. Chętni muszą wpłacić wadium do 25 września, w wysokości 9 192,52 zł. Więcej informacji o ofercie i przetargu można znaleźć na stronie PKP.