Zakładanie ostatniej warstwy nawierzchni na znaczącym odcinku ulicy Królowej Jadwigi zaplanowane na 19 grudnia

Zakładanie ostatniej warstwy nawierzchni na znaczącym odcinku ulicy Królowej Jadwigi zaplanowane na 19 grudnia

Pracownicy drogówki ustalili, że we wtorek, 19 grudnia, będą kłaść finalną warstwę zużywalną na ul. Królowej Jadwigi. Zadanie to będzie realizowane na długości 400 metrów pomiędzy al. Poniatowskiego a ulicą Wojska Polskiego. W tym okresie, ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się drogą prowadzącą do Gołonoga. Ostatni prosty odcinek ul. Królowej Jadwigi o długości 400 metrów jest jednym z niewielu miejsc wzdłuż centralnej osi miasta, które jeszcze nie mają końcowej warstwy ścieralnej.

Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych, wyjaśnia: „Kompletujemy renowację jezdni wzdłuż głównego traktu miejskiego. Jeżeli pozwolą na to uwarunkowania pogodowe, zamierzamy zaaranżować układanie ostatniej warstwy nawierzchni między świętami a Nowym Rokiem na trzech skrzyżowaniach: przy alei Róż, przy ul. Wojska Polskiego oraz w centrum miasta na części ronda”.

Do zakończenia bieżącego roku, prace wykańczające będą nadal prowadzone na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Jednakże, wraz z nadejściem wiosny, zostanie zrealizowane grubowarstwowe oznaczenie poziome ulic.