Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej nawiązało partnerstwo ze społecznością Dr Clown

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej nawiązało partnerstwo ze społecznością Dr Clown

Oddział Pediatryczno-Alergologiczny Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej ma teraz oficjalnego społecznego partnera, a jest nim fundacja Dr Clown. Wolontariusze tej organizacji przekazali specjalną tablicę upamiętniającą to wydarzenie dla pracowników medycznych oddziału.

Szpitalny pobyt często wiąże się z lękiem i obawami, które dotyczą nie tylko małych pacjentów, ale również ich rodziców i opiekunów. Właśnie dlatego Doktorzy Clowni korzystają z tajemniczych sił uśmiechu, aby pomóc dzieciom zapomnieć o strachu i dodać energii potrzebnej do powrotu do zdrowia.

„Dla nas, wolontariuszy, to ogromna radość i poczucie spełnienia, gdy możemy sprawić, że czas spędzony w szpitalu nie jest tylko ciężki i pełen smutku. Oprócz nieuniknionych badań i zabiegów, istnieje też fantastyczna przestrzeń do wspólnej zabawy”, podkreślają wolontariusze. Pracują oni w kolorowych strojach, które odciągają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości. Wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, gry i rozmowy do przywracania u dzieci poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.

Fundacja Dr Clown nieustannie poszerza swój zasięg. Obecnie ponad 450 przeszkolonych wolontariuszy regularnie odwiedza ponad 40 000 podopiecznych w szpitalach i różnych placówkach na terenie całego kraju.