Zagadka zderzenia sześciu aut na drodze S1 w Wieprzu

Zagadka zderzenia sześciu aut na drodze S1 w Wieprzu

Na drodze S1 w miejscowości Wieprz doszło do wielkiego zderzenia, w którym uczestniczyło aż sześć samochodów. Jedna osoba została ranna. Szczegóły tego tragicznego zdarzenia bada obecnie policja z Żywca, jak poinformowała Mirosława Piątek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Incydent miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie, a szczegóły zostały ujawnione publicznie w następnym dniu.

Wstępne dochodzenie sugeruje, że 57-letni kierowca mercedesa o ukraińskich numerach rejestracyjnych, jadący od Węgierskiej Górki, próbował wyprzedzić duży ciągnik volvo z przyczepą. To zbyt ryzykowne działanie nie powiodło się – nie zdołał bezpiecznie dokończyć manewru wyprzedzania. W rezultacie jego samochód zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku ciężarówką iveco.

Niestety, to nie był koniec serii nieszczęśliwych zdarzeń – odrzut po kolizji sprawił, że mercedes uderzył dodatkowo w trzy inne samochody osobowe: skodę, forda i toyotę. Relacjonuje to asp. szt. Mirosława Piątek.

W wyniku karambolu jedna osoba została ranna – 61-letnia kobieta kierująca toyotą musiała zostać przewieziona do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego tragicznego wypadku byli trzeźwi, co podkreśliła w swoim oświadczeniu rzeczniczka policji – Mirosława Piątek.