Zagadka morderstwa 52-latka rozwiązana: sprawcą okazał się 25-letni znajomy

Zagadka morderstwa 52-latka rozwiązana: sprawcą okazał się 25-letni znajomy

Śledczy z Zawiercia oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dokonali przełomu w sprawie śmierci 52-letniego mieszkańca gminy Kroczyce. Sprawcą okazał się 25-letni mężczyzna, który poinformował sąsiada o znalezieniu nieprzytomnego ciała ofiary. Przyznał się do winy, a teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Informacje o nieprzytomnym mężczyźnie dotarły do policji w czwartek 10 sierpnia tuż przed południem. Osobą, która zgłosiła znalezisko, był 25-letni znajomy zmarłego, który pobiegł do najbliższego sąsiada, prosząc o pomoc.

Na miejscu zdarzenia interweniujący lekarz stwierdził zgon 52-latka. Ofiara miała na ciele rany kłute w okolice brzucha, co od razu skierowało podejrzenia w stronę udziału drugiej osoby w jej śmierci. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP z Katowic przystąpili do poszukiwań potencjalnego sprawcy.

Mężczyzna, który zgłosił znalezisko ciała, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia jako główny podejrzany. Śledczy ustalili, że to on doprowadził do śmierci swojego kolegi, raniąc go kilkukrotnie nożem i uderzając pięściami w głowę.

Mimo przyznania się do popełnienia zarzucanych czynów, 25-latek nie potrafił wyjaśnić motywu swojego działania. Sąd w Myszkowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych trzech miesięcy. W przypadku udowodnienia mu winy za zabójstwo, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.