Za kierownicą z 1,5 promila alkoholu i bez uprawnień – groźna kolizja w Dąbrowie Górniczej

Za kierownicą z 1,5 promila alkoholu i bez uprawnień – groźna kolizja w Dąbrowie Górniczej

Służby wywiadowcze z Dąbrowy Górniczej zdołały zlokalizować i zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za poważną kolizję drogową. Sprawca, 48-letni mężczyzna, spowodował stłuczkę czterech samochodów na trasie Drodze Krajowej nr 94. Teraz, po zatrzymaniu, musi on liczyć się z możliwością otrzymania pięciu lat pozbawienia wolności oraz dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce poprzedniego dnia o godzinie 17.00 na wspomnianej Drodze Krajowej nr 94. Sprawca, kierujący osobowym oplem, uderzył gwałtownie w tył samochodu jadącego przed nim. Za sprawą tego manewru doszło do poważnej stłuczki czterech pojazdów. Jakby tego było mało, sprawca porzucił miejsce wypadku. Dzięki jednak skutecznym działaniom policyjnych służb wywiadowczych, 48-latek został namierzony i aresztowany tego samego dnia. Wkrótce potem ujawniono przyczynę, dla której mężczyzna tak szybko opuścił miejsce kolizji.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, co znacząco przekracza dozwolony limit. Kolejnym zaskakującym faktem było to, że sprawca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. To oznacza, że jego obecność za kierownicą była nie tylko nielegalna, ale także stanowiła bardzo poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki profesjonalizmowi i zdecydowanemu działaniu policjantów, niebezpieczny kierowca został szybko zatrzymany, co przeciwdziałało ewentualnym dalszym zagrożeniom na drodze. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej będzie teraz musiał odpowiadać przed sądem za swoje działania. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności za swoje postępowanie na drodze, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.