W Dąbrowie Górniczej widzimy już efekty budowy nowego torowiska

W Dąbrowie Górniczej widzimy już efekty budowy nowego torowiska

Dąbrowa Górnicza z perspektywy wielu mieszkańców stała się dziś jednym wielkim placem budowy, który nieustannie zostaje poddany różnorodnym przebudowom. Wiele osób zwraca uwagę na to, że w tym mieście od wielu lat nie było tak wielu różnorodnych inwestycji związanych z rozbudową Dąbrowy. Niestety ma to zarówno zalety, jak i wady, ponieważ teraz mieszkańcy muszą mierzyć się z problematycznym dojazdem do pracy lub szkoły. W okolicy Piłsudskiego powoli zaczyna się już wyłaniać zupełnie nowe torowisko. Będą tam przejeżdżały tramwaje.

Ważne zmiany dla kierowców w Dąbrowie zostaną wprowadzone od 9 maja. Od tego momentu nie powinniśmy jeździć na tak zwaną pamięciówkę, ponieważ możemy łatwo pogubić się na mieście. Będą tutaj miały miejsce nowe objazdy i przejazdy przez uliczki, które są aktualnie remontowane. Prace w niektórych częściach miasta rozpoczęły się już w listopadzie 2021 roku. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, że za kilka miesięcy będziemy mieli do czynienia z sytuacją, gdzie mamy niemal cały rok remontów w Dąbrowie Górniczej.

Możemy spotkać się z tymczasowo zasypanym wejściem do przejścia podziemnego

Wejście do przejścia podziemnego w okolicy osiedla Manhattan zostało tymczasowo zasypane. Do środka będzie prowadziła droga rowerowa. W tym samym miejscu powstanie przystanek dla autobusów i rowerów. W tej okolicy musimy liczyć się z tym, że jest to dopiero początek zmian, ponieważ wkrótce zostanie tam przebudowane także rondo. Rondo turbinowe ma za zadanie zastąpić dotychczasowe rozwiązania komunikacyjne, które odbywały się w okolicy osiedla Manhattan. Umowa z wykonawcą tego remontu została już podpisana i możemy się spodziewać tego, że wkrótce zobaczymy efekty prac.

Należy pamiętać, że od 9 maja do odwołania cały odcinek w okolicy Gołonóg będzie zmieniony. Dotychczasowa droga może okazać się nieprzejezdna, dlatego też kierowcy będą proszeni o to, aby skorzystać z objazdów. Do końca marca tego roku fragment ulicy będzie mógł wydłużyć się o około 400 metrów. W obu kierunkach jezdni pojedziemy aż do samej Huty Katowice. Niektóre przystanki autobusowe w okolicy Huty mogą nie działać, jednak zostaną tam przeniesione tymczasowe przystanki autobusowe, które pozwolą mieszkańcom skorzystać z komunikacji miejskiej.