Uważajcie na tej ulicy – dachował tu kolejny samochód!

Uważajcie na tej ulicy – dachował tu kolejny samochód!

W czwartek, 20 kwietnia, na ulicy Szosowej w Dąbrowie Górniczej doszło do wywrócenia się pojazdu osobowego. Na miejscu zdarzenia zareagowała policja oraz trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, a kierowca zdołał wyjść z auta bez pomocy. Niestety, to już kolejne podobne zdarzenie w regionie, co skłoniło mieszkańców do poruszenia tej kwestii za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na miejscu obecne były trzy zespoły reagowania pożarowego, w tym dwa z PSP i jeden z OSP, a także stróże prawa. Przyczyną zdarzenia było zaniedbanie zasad bezpieczeństwa oraz nadmierna prędkość – informuje asp. Rafał Dulewski, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej podała szczegóły zdarzenia, które zostały rozpowszechnione na różnych miejskich portalach społecznościowych. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zwracają uwagę na częstotliwość występowania tego typu zdarzeń w tym konkretnym miejscu i apelują o rozwiązanie problemu.

Mimo, że ulica Szosowa jest terenem zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości, niektórzy kierowcy ignorują obowiązujące w tym miejscu przepisy.