Stawianie czoła nieodpowiedzialnym kierowcom: weekendowa akcja dąbrowskiej drogówki

Stawianie czoła nieodpowiedzialnym kierowcom: weekendowa akcja dąbrowskiej drogówki

Miniony weekend przyniósł intensywne działania dąbrowskich policjantów skierowane na zatrzymanie osób, które nie powinny tego dnia siadać za kółkiem. Zdarzenia takie jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, brak odpowiednich uprawnień lub obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdu, ukazały ich drastyczny brak odpowiedzialności.

Funkcjonariusze policji w Dąbrowie Górniczej nieprzerwanie monitorują stan trzeźwości kierowców. Dzięki takim kontrolom, ostatni weekend zaowocował zakończeniem jazdy dwóch osób, które nie powinny były wsiadać za kółko. W piątkowe popołudnie, na ulicy Ząbkowickiej, mundurowi zwrócili uwagę na kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnym przypadkiem beztroskiego kierowcy okazał się obywatel Ukrainy. Policjanci z dąbrowskiej drogówki, po otrzymaniu precyzyjnego zgłoszenia od jednego z mieszkańców, zatrzymali mężczyznę kierującego swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierownicą siedział mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pojazd został zabezpieczony i odholowany na parking policyjny. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, surowa grzywna oraz zakaz kierowania.

Nasz wyrazy uznania dla osoby zgłaszającej, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. Decyzję o dalszym losie nieodpowiedzialnych kierujących podejmie sąd. Również przypominamy, że od 14 marca obowiązują nowe, surowsze kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Każdy, kto postanowi jechać w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Podczas Wielkanocnej niedzieli nasza ekipa wywiadowcza zatrzymała do kontroli drogowej pojazd marki Alfa Romeo. Jego 23-letni kierowca był trzeźwy, ale zachowywał się nerwowo. Podejrzewając możliwe działanie narkotyków, przeprowadzili badanie narkotesterem, które dało wynik pozytywny. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim woreczek strunowy z białym proszkiem oraz marihuanę ważącą łącznie 3,25 grama, a także 8,10 grama amfetaminy. Drugim zatrzymanym kierowcą był 40-letni mieszkaniec Dąbrowy, który prowadził samochód mimo czterokrotnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i poszukiwany był przez sąd. Ponadto, prowadził pojazd mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Apelujemy do wszystkich kierowców: bądźcie odpowiedzialni i zachowajcie zdrowy rozsądek. Każda ilość alkoholu wpływa na nasze zmysły i sposób jazdy, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Apelujemy również do rodziny, pasażerów i znajomych – nie pozwalajcie nieodpowiedzialnym kierowcom stwarzać zagrożenia na drogach.