"Przewodnik dla mam" – nieoceniona pomoc dla nowych matek od lekarzy Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

"Przewodnik dla mam" – nieoceniona pomoc dla nowych matek od lekarzy Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Poradnik o nazwie „Przewodnik dla mam”, to bezcenny zasób informacji, którego każda matka może doświadczyć zupełnie za darmo przy wyjściu z Oddziału Noworodkowego Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Moment narodzin jest pełen emocji i rodzi wiele pytań oraz wątpliwości, które często nasilają się po powrocie do domu. Dr n. med. Justyna Surnik, kierująca Oddziałem Noworodkowym w wyżej wspomnianym centrum, stworzyła ten poradnik, aby pomóc zmniejszyć stres i napięcie oraz zwiększyć radość z pierwszych dni spędzonych z dzieckiem.

Poradnik zawiera między innymi informacje dotyczące prawidłowej techniki karmienia piersią, prawidłowego przyrostu masy ciała u noworodka, korzystania z leżaczków i bujaczków oraz ćwiczeń, które rodzice mogą wykonywać z dzieckiem. Dr Justyna Surmik miała na celu przekazanie odpowiedzi na najważniejsze pytania w przejrzysty i jasny sposób. Wyraziła również nadzieję, że jej poradnik będzie skuteczniejszym źródłem informacji niż nieweryfikowane dane dostępne w internecie, które mogą często wprowadzić w błąd.

Co roku w Zagłębiowskim Centrum Onkologii – Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej rodzi się około 500 dzieci. Dr Surmik ma zamiar wręczać swój przewodnik każdej mamie przy wypisie ze szpitala, jako swoistą „informacyjną wyprawkę”, która zawsze będzie dostępna po powrocie do domu.