Przerwy w dostawie prądu na Śląsku – czy jesteś gotowy?

Przerwy w dostawie prądu na Śląsku – czy jesteś gotowy?

9 października w wielu śląskich miastach nastąpią przerwy w dostawie prądu, które dotkną tysiące mieszkańców. Zważając na fakt, jak irytujące może być niespodziewane odcięcie od energii elektrycznej, warto znać planowane wyłączenia i być na nie przygotowanym.

Mieszkańcy Katowic, Zabrza, Bytomia oraz Bielska-Białej powinni spodziewać się braku energii elektrycznej. W dodatku, także mieszkańcy Chorzowa, Rybnika, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic oraz licznych powiatów (m.in. częstochowskiego, wodzisławskiego, pszczyńskiego, tarnogórskiego, mikołowskiego, raciborskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, myszkowskiego, lublinieckiego, bieruńsko-lędzińskiego, gliwickiego, bielskiego, rybnickiego i zawierciańskiego) również muszą przygotować się na przerwy w dostawie prądu.

Według Tauronu najwięcej wyłączeń przewiduje się w powiatach bielskim i cieszyńskim. Istnieją jednak także inne gminy gdzie przerwy w dostawie prądu również mogą wystąpić. Wynikają one z konieczności przeprowadzenia prac serwisowych i napraw sieci energetycznej.

Tauron Dystrybucja informuje o planowanych przerwach w dostawie energii na najbliższe 5 dni. W przypadku awarii lub zagrożenia, zaleca się kontakt pod numerem 991. Jeśli dojdzie do niespodziewanego wyłączenia prądu, warto sprawdzić, czy jest to wynikiem awarii, czy też zaplanowanej przerwy.

Jeśli brak prądu występuje tylko w twoim mieszkaniu, najczęściej problem znajduje się na poziomie bezpieczników. Jeśli cały blok jest bez prądu, należy skontaktować się z administratorem budynku. Natomiast, jeśli brak prądu dotyczy całej ulicy lub okolicy, najprawdopodobniej mamy do czynienia z planowanym wyłączeniem lub awarią.