Próba gwałtu i kradzież w Sosnowcu: 59-latek aresztowany

Próba gwałtu i kradzież w Sosnowcu: 59-latek aresztowany

W Dąbrowie Górniczej mieszka 59-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o agresję wobec kobiety oraz próbę wymuszenia aktu seksualnego. Osoba ta jest dobrze znana lokalnym siłom porządkowym ze względu na swoją przeszłość pełną podobnych incydentów.

Informacje o zdarzeniu zostały zgłoszone do Komisariatu Policji nr 3 w Sosnowcu przez 47-letnią ofiarę. Kobieta ta, będąca mieszkańcem Sosnowca, powiadomiła organy ścigania o ataku, którego doświadczyła od nieznanego mężczyzny. Napastnik nie tylko oderwał jej złoty łańcuszek z szyi, ale także próbował naruszyć jej nietykalność cielesną.

Na podstawie szczegółowego opisu napastnika udzielonego przez kobietę, policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny na miejscu zdarzenia. Po godzinie udało im się dotrzeć do osoby, która spełniała cechy opisane przez pokrzywdzoną. Okazało się to być 59-letnim mieszkańcem Dąbrowy Górniczej.

Policjanci odzyskali skradziony łańcuszek kobiety. Zaskakujące nie było to, że podejrzany był już wcześniej znany organom ścigania za podobne występki. Po sformułowaniu zarzutów, decyzją Sądu Rejonowego w Sosnowcu, 59-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy.