Poznaj szybki i wydajny twardy dysk zewnętrzny Samsung T9

Poznaj szybki i wydajny twardy dysk zewnętrzny Samsung T9

Obecnie dysk zewnętrzny to nie tylko nośnik do przechowywania danych. Z jego poziomu możesz pracować nad zaawansowanymi projektami graficznymi. Zapisuj bezpośrednio z kamery pliki wideo o wysokiej rozdzielczości. Postaw na wysoką wydajność i nowoczesne technologie – sprawdź model Samsung T9.

Twardy dysk zewnętrzny – postaw na mobilność

Seria Samsung T9 to rozwiązanie dla każdego, kto szuka lekkiego, przenośnego dysku na swoje dane. Do zalet tego modelu zaliczymy niewielkie gabaryty – wymiary 88 x 60 x 14 mm* oraz wagę wynoszącą 122 gramy*. Oznacza to, że dysk zewnętrzny możesz bez problemów zabrać ze sobą, chowając go nawet w kieszeni spodni. Obudowa urządzenia została pokryta kropkowaną powłoką antypoślizgową. Wyjmując dysk nie martw się, że wyślizgnie Ci się z dłoni. Ponadto, Samsung zaprojektował konstrukcję T9 w taki sposób, aby była odporna na skutki wstrząsów oraz upadków, nawet z wysokości trzech metrów)**.

* Rzeczywista waga i rozmiar produktu zależą od pojemności produktu i metody pomiaru.

** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

Dysk zewnętrzny – jaki transfer danych może osiągać?

Samsung w modelu T9 zastosował m.in.: protokół NVMe™ oraz interfejs USB 3.2 Gen 2×2. Takie połączenie technologiczne sprawia, że urządzenie osiąga prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu danych do 2000 MB/s*** – przesyłaj pliki o wielkości 2 GB już w jedną sekundę.

*** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Dysk zewnętrzny do komputera stacjonarnego – gdy liczy się uniwersalność

Dysk zewnętrzny Samsung T9 występuje w trzech wariantach, z pamięcią 1TB, 2TB oraz 4TB****. Każdy użytkownik powinien znaleźć korzystne rozwiązanie dla siebie. Jest to bardzo uniwersalna seria dysków, którą możesz podłączyć smartfonów i tabletów z systemem Windows®, macOS®, Android™, konsoli do gier, a nawet kamer 12K*****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

**** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

***** Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Ponadto, model T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.