Powiatowy Urząd Pracy proponuje wsparcie finansowe dla osób marzących o własnym biznesie

Powiatowy Urząd Pracy proponuje wsparcie finansowe dla osób marzących o własnym biznesie

Powiatowy Urząd Pracy przekazuje informację o możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla tych, którzy mają w planach założenie swojej firmy. To ważna wiadomość dla potencjalnych przyszłych przedsiębiorców, zwłaszcza że termin składania wniosków jest dość krótki i trwa jedynie trzy dni. Możliwe do uzyskania środki finansowe mogą przekroczyć 40 tysięcy złotych.

Wnioski o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą przyjmowane przez Powiatowy Urząd Pracy od 10 do 12 czerwca. Celem jest pomoc tym, którzy chcieliby zrealizować swoje marzenie o własnej firmie – dofinansowanie może wynieść nawet 40 400,94 zł.

Możliwość ubiegania się o to wsparcie mają osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zakłada się przyznanie 17 takich dotacji – 9 dla kobiet i 8 dla mężczyzn. Co warto podkreślić, minimum 4 dotacje zostaną przyznane osobom, które nie przekroczyły jeszcze 30. roku życia, natomiast maksymalnie 13 dotacjami zostaną objęte osoby starsze.

Dotacje mogą być wykorzystane na pokrycie kosztów związanych bezpośrednio z planowaną działalnością gospodarczą. Należy do nich zakup sprzętu informatycznego, towarów, wynajem lokalu i jego remont czy też finansowanie materiałów reklamowych. Wniosek o dotację powinien zawierać szczegółowy opis przewidywanej działalności, wskazanie oferowanych produktów czy usług oraz potencjalnych odbiorców. Istotne jest także przewidywanie kosztów, kalkulacja przyszłych zysków oraz analiza ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu.

Osoby planujące założenie firmy mają dodatkowo możliwość skorzystania z miejskiego programu „Lokal na start”. Program ten daje możliwość wynajmu lokalu pod działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach, co stanowi dodatkowe wsparcie dla młodych przedsiębiorców.

Nabór wniosków jest częścią projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską. Więcej informacji na temat zasad oraz procedury naboru można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji na uzyskanie finansowego wsparcia i rozpocznij swoją podróż w świat biznesu już teraz!