Podczas okolicznego eventu, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli się zaszczepić

Podczas okolicznego eventu, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli się zaszczepić

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest prawdziwym darem życia. Nie mamy takiej możliwości, żeby ją dowolnie wyprodukować lub pozyskać. Mimo wszystko chorzy nieustannie wymagają transfuzji. Pamiętajmy o tym, że krwi wciąż brakuje. Dlatego też całym sercem wspieramy pomysł stworzony przez władze miasta Dąbrowy Górniczej. Ich targi motoryzacyjne, które reklamują ideę krwiodawstwa, są wspaniałym przykładem niesienia dobrej nowiny. Dzięki swojej reklamie zebrali mnóstwo ochotników. Łącznie oddali oni ponad 30 000 litrów krwi niezbędnej do transfuzji w szpitalach. To wspaniała wiadomość, która dosłownie ratuje życie.

Wkrótce ponownie ujrzymy krwiobusy jeżdżące po centrum krwiodawstwa. Będą one centralnym punktem zdarzenia Motoserce. Każdy uczestnik będzie mógł przyjść i oddać nieco swojej krwi. W ten sposób pomoże ocalić czyjeś życie. Sponsorzy i organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali nieco słodkich upominków dla każdego, kto zdecyduje się pomóc. Po oddaniu krwi na ochotnika czeka zestaw energetyczny. Zasili go do ponownej zabawy na festiwalu.

Na wydarzeniu Motoserce możecie się zaszczepić. Zajrzyjcie tam, jeśli jesteście z okolic Dąbrowy Górniczej i planujecie uodpornić się na covid!

Krwiobusy będą tylko jedną z mobilnych jednostek na tym cyklicznym wydarzeniu. Do dyspozycji uczestników miasto oddaje również transportowe punkty szczepień. Będą to charakterystyczne busy z banerami reklamowymi. Goście uczestniczący w pokazach będą mogli wraz ze swoimi rodzinami skorzystać z usługi szczepienia. Wystarczy, że przygotują swoje dane osobowe i ustawią się w wyznaczonej kolejce po dawkę szczepionki. Będzie to innowacyjna szczepionka. Jest jedynie jednodawkowym preparatem. Dlatego wystarczy, że zainicjujemy jedno spotkanie z igłą i będziemy mieli z głowy wszelkie niezbędne formalności.

Motoserce na początku było niewielkim przedsięwzięciem. Jedak z czasem cała idea rozrastała się na Polskę. Dziś w akcję angażują się nie tylko jednostki z Dąbrowy Górniczej. Wydarzenie ma wielu sponsorów, którzy popierają promowanie oddawania krwi. Zaliczymy do nich PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Organizatorzy dokładają jak największych starań co do tego, żeby szczepienia i pobieranie krwi odbyło się w należnych warunkach sanitarnych. Uczestników proszą o to samo.