Park Hallera w Dąbrowie Górniczej wkrótce zmieni się nie do poznania!

Park Hallera w Dąbrowie Górniczej wkrótce zmieni się nie do poznania!

Śródmiejski park noszący nazwę Hallera ma wkrótce zmienić się nie do poznania. Dąbrowa Górnicza rozważa, w jaki sposób rozporządzić inwestycjami niezbędnymi do modernizacji obiektu. Mimo wszystko odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych. Okazuje się, że urzędnicy poszukują pomóc wśród samych mieszkańców. Oznacza to, że również i my jako lokalni obywatele możemy dołożyć swoją cegiełkę do przedsięwzięcia. Wyniki w głosowaniu będą kierunkiem, którym zasugerują się władze miasta. Mieszkańcy dostali dziś realny wpływ na to, żeby zasugerować kierunek modernizacji najczęściej uczęszczanego parku w mieście.

Urząd miasta uznał, że w ten sposób lepiej dotrą do ludzi. Ponieważ to ci, którzy będą w parku faktycznie spędzali czas, dostali szansę, żeby mieć wpływ na jego przyszłość. Mieszkańcy dostali do dyspozycji podczas głosowania pewnego rodzaju mapę. Zaznaczają na niej dobre i złe strony pomysłów związanych z rozbudową. Nieco bardziej kreatywni z nich mają nawet możliwość przedstawienie nowych pomysłów dotyczących rozbudowy lub dodatkowych obiektów parku.

Nawet ci, którzy nie mają dostępu do komputerów i internetu mogą przyjść i głosować

Okazuje się, że władze miasta kompleksowo rozważyły sytuację. Udostępniają możliwość głosowania nawet osobom, które nie mają internetu w telefonach i komputerach. Dzięki temu wiele starszych osób również ma możliwość działania. W Dąbrowie Górniczej jest Centrum Aktywności Obywatelskiej. Za jego pośrednictwem w wyznaczonych godzinach przyjdą i wyrażą swoją opinię dotyczącą rozbudowy obiektu. Ankieta dla obywateli będzie prezentowana za pomocą wynajętego profesjonalnego asystenta. Dostęp jest możliwy codziennie od poniedziałku do piątku od 9 rano do popołudnia.

Kolejne plany dotyczą pewnych punktów informacyjnych. Chociaż jeszcze nie weszły w życie, władze miasta informują nas o tym, że prawdopodobnie wkrótce się pojawią. Tablice informacyjne w samym parku są zaplanowane mniej więcej na 18 września. Dzięki nim każda osoba w parku pozna sposoby planowania przestrzennego. Odbędą się nawet otwarte konsultacje internetowe dla zainteresowanych. Urząd miasta wkrótce opublikuje platformę i dostęp niezbędny do połączenia się z debatą. To doskonały sposób na to, żeby zaangażować wszystkich obywateli.