Oferta SENIOR 60+ w Kolejach Śląskich

Oferta SENIOR 60+ w Kolejach Śląskich

Koleje Śląskie stworzyły specjalną propozycję dla osób, które przekroczyły 60 rok życia i nie korzystają z innych ulg ustawowych, takich jak uprawnienia emerytalne. Ta oferta nosi nazwę SENIOR 60+.

Ta propozycja obejmuje możliwość zakupu różnego rodzaju biletów. Są to bilety jednorazowe, które umożliwiają podróż w jednym kierunku lub w obie strony, jak również miesięczne bilety odcinkowe na określone imię, dedykowane do korzystania z usługi „tam i z powrotem”.

Sprzedaż biletów odbywa się w wielu miejscach. Można je nabyć w punktach odprawy, biletomatach czy przez internet. Warto jednak pamiętać, że zakup biletu jest możliwy najwcześniej na 14 dni przed planowanym dniem podróży lub pierwszym dniem ważności biletu imiennego.

Inną opcją jest kupno biletu bezpośrednio w pociągu, u konduktora. Ale taka możliwość jest dostępna tylko w dniu wyjazdu lub w dniu rozpoczęcia ważności biletu imiennego miesięcznego.

Ceny biletów jednorazowych w ramach oferty SENIOR 60+ są bardzo atrakcyjne. Zaczynają się już od 3,94 zł (3,56 zł przy zakupie przez kanały elektroniczne i biletomaty) na trasę do 5 km.

Przykładowo, senior decydujący się na podróż na trasie Katowice – Wisła Głębce i korzystający z opcji „tam i z powrotem”, może zaoszczędzić prawie 10 zł w porównaniu do ceny biletu normalnego.

Podobnie atrakcyjne są bilety imienne miesięczne, które mogą okazać się szczególnie przydatne dla aktywnych zawodowo seniorów. Bilet dla osoby podróżującej na trasie Gliwice – Katowice – Gliwice (o długości 27 km) kosztuje 192,15 zł (173,86 zł przy zakupie przez kanały elektroniczne i biletomaty).