Obchody Dnia Ziemi w Parku Zielona: atrakcje dla całej rodziny

Obchody Dnia Ziemi w Parku Zielona: atrakcje dla całej rodziny

W sobotę, 27 kwietnia, od godziny 12:00 do 16:00, społeczność lokalna zgromadzi się w Parku Zielona na dąbrowskie obchody Dnia Ziemi. Jest to jedno z wydarzeń z kalendarza Dąbrowskiego Maj Festiwalu.

Tegoroczne wydarzenie skoncentruje się na temacie dzikich zwierząt żyjących w miastach. Wśród atrakcji znajdą się stoiska edukacyjne, na których mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, jak postępować podczas spotkania z dzikim zwierzęciem, gdzie zgłosić napotkanie potrzebującego pomocy dzikiego zwierzęcia, jak odpowiednio dokarmiać zwierzęta i jak zapobiegać ich „przybyciu” na nasze tereny. Wydarzenie obejmie również gry plenerowe dla rodzin, konkursy z nagrodami, możliwość wymiany zużytych baterii i przeterminowanych leków na sadzonki roślin, warsztaty artystyczne oraz informacyjne stoiska instytucji i organizacji pozarządowych.

Goście obchodów Dnia Ziemi będą mieli okazję spotkać przedstawicieli Leśnego Pogotowia, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Będzinie, Polskiego Związku Łowieckiego ZO Katowice, PGL LP Nadleśnictwo Siewierz, Polskiego Związku Wędkarskiego, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Ekodoradca Robert Gabrek, Górnośląskie Koło Ornitologiczne, Pszczelarze SARPI Dąbrowa Górnicza & Fundacja EKON, Stowarzyszenie Ziemia i My, PTTK Oddział Miejski w Dąbrowie Górniczej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca”, ALBA MPGK oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Pierwsze 10 osób przebranych za zwierzęta lokalne otrzyma nagrody-niespodzianki.