Obchody Dnia Seniora w Dąbrowie Górniczej – integracja i wspólne świętowanie

Obchody Dnia Seniora w Dąbrowie Górniczej – integracja i wspólne świętowanie

14 czerwca miasto Dąbrowa Górnicza tętnić będzie radością, kiedy obchodzony będzie tam Dąbrowski Dzień Seniora 2024. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wyjątkowy dzień pełen integracji i wspólnej zabawy.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godzinie 14:00 na Placu Wolności, skąd uczestnicy, prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą, udadzą się w barwnym korowodzie do Fabryki Pełnej Życia. Tam odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta seniorom przez Prezydenta Miasta.

Potem przestrzeń Fabryki Pełnej Życia zostanie przejęta przez seniorów. Na nich czekać będzie specjalne Miasteczko Senioralne, z podziałem na różnorodne strefy aktywności. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a punktem kulminacyjnym będzie Potańcówka dla Seniorów pod batutą DJ Johnny’ego!

W trakcie Dnia Seniora zaplanowane są różnego rodzaju wydarzenia. W Strefie Artystycznej i Rozrywki wystąpią lokalni artyści i zespoły muzyczne, a także odbędzie się pokaz mody dla Seniorów. W Strefie Zdrowia będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, a w Strefie Sportu – różnorodne animacje i zajęcia sportowe.

Seniorzy będą również mieli okazję do skorzystania z warsztatów kosmetycznych w Strefie Urody, prezentacji twórczości artystycznej w Strefie Twórczości i Kultury czy poradnictwa zdrowotnego w Strefie Zdrowia. Nie zabraknie także miejsca do odpoczynku – Specjalnej Strefy Relaksu z leżakami.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość”, współpracujące m.in. z Centrum Aktywności Obywatelskiej, Pałacem Kultury Zagłębia, Miejską Biblioteką Publiczną, czy Fabryką Pełną Życia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Dąbrowa Górnicza.