Obchody Dnia Dziecka w Dąbrowie Górniczej: Cztery dni pełne atrakcji i zabaw

Obchody Dnia Dziecka w Dąbrowie Górniczej: Cztery dni pełne atrakcji i zabaw

Pierwsze świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się 1 czerwca w Dąbrowie Górniczej, gdzie dzieciaki miały okazję bawić się przez całe cztery dni. W czwartkowe popołudnie najmłodsi mieszkańcy miasta mogli korzystać z różnych atrakcji i wspólnie spędzić czas pod skrzydłami Pałacu Kultury Zagłębia.

W trakcie obchodów nie mogło oczywiście zabraknąć takich atrakcji jak malowanie twarzy, modelowanie zwierzątek z balonów czy też zabawy z mydlanymi bańkami. Po południu dzieci miały także możliwość wspięcia się na wysokość 32 metrów, korzystając z diabelskiego młyna. Chętni do przejażdżki gromadzili się w długiej kolejce.

W sobotę, 3 czerwca, w godzinach 16-19 w Domu Kultury Ząbkowice odbył się Piknik Rodzinny. Rodzice z dziećmi mogli uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach, takich jak konkursy, gry, zajęcia jogi i pilatesu, a także korzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy warsztatów. Tego dnia o godzinie 17 w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpiła niezwykła Różowa Mysz.

Spektakl „Dzień dobry Pinky Mouse” był fantastycznym muzycznym widowiskiem dla całej rodziny, składającym się z kilkunastu piosenek inspirowanych swingiem, jazzem, polską piosenką rozrywkową z lat 50., a także tradycją ludową. Wspaniałą zabawę z szaloną Różową Myszką urozmaicały efektowne kostiumy, bajeczna scenografia oraz niespodziewane zwroty akcji. Przed spektaklem dzieci miały również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy tematycznej ściance oraz zostać ucharakteryzowanymi przez artystów z Pałacu Kultury Zagłębia.