Nowatorski projekt: Ponad 100 książek dla chorych na raka od Fundacji Oko w Oko z Rakiem

Nowatorski projekt: Ponad 100 książek dla chorych na raka od Fundacji Oko w Oko z Rakiem

Wyjątkowy projekt Fundacji Oko w Oko z Rakiem, w ramach którego ponad sto specjalistycznych publikacji trafia do kobiet leczonych na oddziale chirurgii onkologicznej w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Książki te stanowią cenne źródło informacji, porad i odpowiedzi na pytania, które są najbardziej dręczące dla pacjentek.

Zgodnie z zapewnieniami Justyny Dec, prezeski Fundacji Oko w Oko z Rakiem, publikacje te są prawdziwą kopalnią wiedzy i miejscem, gdzie kobiety mogą znaleźć niezbędne wsparcie. Fundacja, której przewodzi, jest organizacją zorientowaną na promowanie zdrowego stylu życia podczas walki z chorobą nowotworową i po jej przezwyciężeniu.

Ich działania koncentrują się na motywowaniu do aktywności fizycznej oraz profilaktyce onkologicznej, ze szczególnym naciskiem na nowotwory piersi i jąder. Misją fundacji jest poprawa jakości życia pacjentów onkologicznych i ich najbliższych poprzez edukację i wsparcie. Jak podsumowuje Justyna Dec, ich praca ma na celu także edukację młodzieży w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia.