Nabór do X edycji miejskiego konkursu "Lokal na start" dla młodych przedsiębiorców

Nabór do X edycji miejskiego konkursu "Lokal na start" dla młodych przedsiębiorców

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do dziesiątej odsłony miejskiego programu „Lokal na start”. Podobnie jak w poprzednich latach, skierowany jest on głównie do osób zaczynających swoją przygodę z biznesem oraz tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Zgłoszenia są przyjmowane do końca lipca.

Konkurs ma proste zasady. Mogą wziąć w nim udział przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz osoby, które planują założenie własnej firmy. Uczestnicy mają szansę uzyskać miejski lokal z korzystnym czynszem. Aby to osiągnąć, muszą zaprezentować interesujący i kompletny pomysł na działalność, który będzie spójny pod względem finansowym i marketingowym, a który będzie realizowany w danym lokalu. Wszystkie propozycje zostaną ocenione przez jury składające się m.in. z przedstawicieli środowisk biznesowych i organizacji wspierających rozwój biznesu.

W ramach tegorocznej edycji konkursu dostępne są 10 lokali o różnych powierzchniach, od 17,5 m2 (mały kiosk na ryneczku na Broadwayu) do prawie 229 m2. Ceny wynajmu variegate od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie jest dostępna także piwnica, czynsz za nią wynosi 2,5 za m2. Takie stawki będą obowiązywać przez dwa lata, a w trzecim roku zwiększą się o 40%. Najemca ponosi również koszty związane z mediami, remontem lub dostosowaniem wnętrza lokalu oraz podatkiem od nieruchomości.

Do dyspozycji są lokale zlokalizowane w Gołonogu, przy Alejach oraz w samym centrum miasta – na ulicy 3 Maja 22. W jednym z budynków istnieje możliwość podzielenia większych lokali na mniejsze części. W dziewięciu poprzednich edycjach „Lokalu na start” wybrano już 37 zwycięzców.

Konkurs „Lokal na start” to jedna z form wsparcia oferowanego przez miasto dla małych i mikro przedsiębiorców z Dąbrowy Górniczej. Jest także elementem Pakietu Młodego Przedsiębiorcy.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy to kompleksowy program skupiający różne formy pomocy dostępnej dla początkujących przedsiębiorców w Dąbrowie Górniczej. Składa się z wielu elementów, takich jak wsparcie w przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia także pozyskanie dotacji, zarówno krajowych, jak i unijnych, na funkcjonowanie firmy czy zatrudnienie pracowników.