Na Śląsku doszło do jednej z pierwszych operacji wykonanych przez robota

Na Śląsku doszło do jednej z pierwszych operacji wykonanych przez robota

Robot chirurgiczny nowej generacji, który jest w stanie przeprowadzić operację, udowadnia nam, że Polska jest krajem, który niezwykle szybko adaptuje najnowsze technologie znane na międzynarodowym rynku. Niezwykle szybki rozwój technologiczny sprawia, że jesteśmy coraz bliżej zaadaptowania precyzyjnych robotów w medycynie. Niektóre z nich są w stanie zorganizować operację w dziedzinie onkologii, ginekologii lub urologii. Na Śląsk trafił jeden z pierwszych takich robotów. Wprowadza najwyższe standardy w leczeniu chorób onkologicznych. Przy asyście robota Versius lekarze mieli okazję przeprowadzić już pierwszy zabieg.

Do tego przełomowego zdarzenia doszło w Centrum Urologii Urovita. Wszystko zostało wykonane za pośrednictwem programu UROBOTIC. Jest to dla nas wielki krok naprzód, ponieważ lekarze mogli zakończyć jeden z pierwszych w Polsce zabiegów robotycznych. W ten sposób będziemy mogli zapewnić pacjentom jedne z najwyższych na świecie standardów w leczeniu chorób urologicznych. Z czasem mamy jednak nadzieję na to, aby robot mógł zaadaptować się również w nieco innych zadaniach.

Operacje za pomocą robotą dają nam nowe możliwości

Precyzja robota zapewnia pacjentom szybszy powrót do zdrowia i eliminuje ryzyko pomyłek ze strony lekarzy. Odpowiednio zaprogramowana maszyna ma o wiele większy współczynnik precyzji i prędkość działania. W ten sposób możemy mieć pewność co do tego, że kliniki działające na podstawie robota będą mogły obsłużyć większe ilości pacjentów.