Modernizacja linii autobusowej 654: dodano dwa nowe przystanki od 13 maja

Modernizacja linii autobusowej 654: dodano dwa nowe przystanki od 13 maja

Od dnia 13 maja bieżącego roku, pasażerowie korzystający z linii autobusowej numer 654 mogą skorzystać z dwóch nowo otwartych przystanków. Pierwszy z nich umiejscowiony został w bezpośredniej bliskości Polikliniki Dąbrowskiej PRINN. Został on utworzony z myślą o starszych użytkownikach komunikacji miejskiej, dla których przebycie nawet kilkuset metrów może stanowić istotną trudność. Dzięki tej zmianie, autobusy linii 654 zatrzymują się teraz praktycznie tuż przy wejściu do przychodni. Poliklinika ta jest cennym punktem na mapie miasta, z usług którego korzysta tysiące jego mieszkańców – jak podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Z dniem 13 maja, na trasie linii autobusowej 654 pojawił się również drugi, nowoutworzony przystanek. Znajduje się on na ulicy Kraszewskiego, nieopodal skrzyżowania z aleją Poniatowskiego.

Należy przypomnieć, że autobusy linii 654 kursują od sierpnia 2023 r. Ich trasa rozpoczyna się od Dąbrowskich Wodociągów i kieruje w stronę Huty Katowice, przechodząc między innymi przez Centrum Administracyjne na Redenie i Wzgórze Gołonoskie.