Mieszkańcy jednego z osiedli zebrali się, aby wspólnymi siłami montować ławki i sadzić drzewa

Mieszkańcy jednego z osiedli zebrali się, aby wspólnymi siłami montować ławki i sadzić drzewa

W Ząbkowicach miała miejsce ogromna akcja prospołeczna mieszkańców. Mnóstwo osób zjednoczyło się po to, aby wspólnymi siłami posadzić drzewa, krzewy i zamontować ławki w okolicy. Dzięki ich inicjatywie od razu zrobiło się tam o wiele ciekawiej, jeżeli chodzi o estetykę otoczenia. Wszystko została zakończona ciekawą akcją integracyjną, ponieważ uczestnicy całego przedsięwzięcia na koniec urządzili sobie przyjacielski piknik. Dzięki ich prospołecznym działaniom całe osiedle uzyskało zupełnie nową infrastrukturę w postaci ławek, drzewek i różnorodnej roślinności, która jest niezwykle miła dla oka.

Oprócz ławek i dużej ilości zieleni pojawiły się także nowe kosze na śmieci, które mają za zadanie sprawić, aby w całej okolicy pojawiało się mniej śmieci zostawiany przez okolicznych mieszkańców tego blokowiska. Niektórzy mówią, że już za dwa lata będzie można podziwiać to, w jaki sposób niektóre z roślinności pięknie zakwitną. Zobaczymy tam klony, dużą ilość krzewów oraz kilka mniejszych kwiatków, które doskonale wpasowały się w otoczenie.

Niektórze z działaczy zabiegają o zmiany w Dąbrowie Górniczej już od kilku lat

Niektórzy z działaczy już od kilku lat stosowali pisemne prośby do prezydenta miasta o to, aby przeznaczył nieco środków obywatelskich na to, aby zrobić coś z infrastrukturą osiedla. Po wielu staraniach nareszcie udało się coś wskórać na płaszczyźnie administracyjnej. Dzięki temu możemy zaobserwować, że osiedle otrzymało dosłownie nowe życie. Początkowo rada dąbrowskich urzędników odrzucała prośby, jednak ostatecznie wszystko doszło do zamierzonego skutku. Niektóre firmy pozytywnie rozpatrzył pomysły obywatelskie i postanowili dołożyć nieco swojego kapitału do rozbudowy osiedlowej okolicy.

Ostatecznie udało się także zebrać kilkadziesiąt osób gotowych do bezinteresownego działania prospołecznego. Wspólnie wykonali nasadzenia roślinności i umiejscowili nowe ławki oraz śmietniki w korzystnych dla każdego miejscach. Cała akcja zakończyła się należnym odpoczynkiem w postaci pikniku rodzinnego. Organizatorzy tego działania serdecznie dziękują wszystkim za to, że w swoim wolnym czasie postanowili dołożyć cegiełkę działania ku temu, aby osiedle w Dąbrowie Górniczej stało się bardziej estetyczne i miłego dla oka.