Liczne zmiany na dworcu w Dąbrowie Górniczej

Liczne zmiany na dworcu w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej prace remontowe nieustannie postępują. Teraz widzimy, że powstają nowe ronda i centra przesiadkowe w okolicy dworca. Zostanie zbudowany także ogromny tunel, który pozwoli mieszkańcom skorzystać z objazdów. W śródmieściu Dąbrowy Górniczej coraz więcej wiadomo na temat taki, w jaki sposób będą wyglądały efekty przebudowę dworca. Widzimy już, że wiele zmieniło się w okolicy parkingu. Jeszcze do niedawna był to całkowicie pusty plac, jednak prace budowlane postępują bardzo szybko i pojawia się tam coraz więcej kształtów i zabudowanej przestrzeni.

Sam budynek zabytkowego dworca Dąbrowy Górniczej z roku 1888 jest w trakcie przebudowy. Zgodnie z inwestycją cały budynek zostanie zmodernizowany i dostosowany w taki sposób, aby spełniał wymagania nowoczesnych budynków. Miasto pragnie zachować nutkę historii połączoną z modernizacją tak, aby ten zabytkowy dworzec mógł służyć, jak najdłużej jeszcze wielu następnym pokoleniom. Mieszkańcy całej Dąbrowy Górniczej, jak i okolic z niecierpliwością czekają na efekty tej przebudowy.

Już niedługo będzie można korzystać z tunelu objazdowego w Dąbrowie Górniczej

W śródmieściu wielu mieszkańców zauważa, że widać już dokładny zarys całego parkingu, który będzie wykorzystywany w okolicy dworca Dąbrowy Górniczej. Firma niezwykle sprawnie przebudowuje dworzec, który już niedługo będzie mógł ponownie służyć mieszkańcom tego pięknego miasta. Najważniejszą inwestycją w całym mieście jest prawdopodobnie budowa nowego centrum przesiadkowego, które pomoże sprawnie przemieszczać się między punktami komunikacji. Jak już wspomniano, wszystko ma być gotowe do użytku dopiero w marcu 2023 roku. Przyjdzie nam zatem poczekać na wszystkie efekty jeszcze niemal cały rok.

W ramach prac wokół dworca kolejowego przebudowane będą także perony i przystanki. Wszystko będzie prezentowało się w o wiele ciekawszy sposób. Przedsięwzięcie remontowe jest prowadzone przez miasto i dofinansowanie prosto od PKP. Firma, która wygrała przetarg, realizuje modernizację i remonty za kwotę wynoszącą łącznie 229 milionów złotych. W tej cenie pojawi się również nowa nawierzchnia wzdłuż wielu ulic w Dąbrowie Górniczej.