Kto w Zawierciu nie może narzekać na brak pracy? Sprawdzamy!

Kto w Zawierciu nie może narzekać na brak pracy? Sprawdzamy!

Zawiercie to miasto, którego gospodarka opiera się na przemyśle ciężkim, odlewniczym i szklarskim. W ostatnich latach poprawia się sytuacja na lokalnym rynku pracy, o czym świadczy spadek bezrobocia. Kto nie może narzekać na brak pracy w Zawierciu? Jakie wymagania stawiają pracodawcy kandydatom do pracy i jakie oferują wynagrodzenie? Zbadaliśmy to!

Kogo poszukują pracodawcy z Zawiercia?

Oferty pracy w Zawierciu w portalu GoWork.pl skierowane są głównie do pracowników fizycznych i budowlanych. Wiele ogłoszeń dotyczy zatrudnienia na stanowisku: operator maszyn, operator wózka widłowego i jezdniowego, cieśla, brukarz, malarz, dekarz, tynkarz, zbrojarz, spawacz, magazynier, zaopatrzeniowiec, sprzątaczka, sprzedawca, elektryk, mechanik, portier. Ponadto wciąż brakuje kierowców kat. B lub C+E (również na trasy międzynarodowe) i dostawców. Wśród najnowszych ofert znajdziemy także propozycje dla: rzeźników, inspektorów weterynaryjnych, psychologów, doradców technicznych ds fotowoltaiki/pomp ciepła, elektromonterów oraz operatorów koparko-ładowarki.

Kto poszukuje pracowników? Obecnie największe zapotrzebowanie zgłaszają firmy świadczące usługi remontowo-budowlane i porządkowe, przedsiębiorstwa handlowo-usługowe i wielobranżowe, spółdzielnie socjalne, a także placówki szkolno-wychowawcze. 

Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać pracę w Zawierciu?

Wymagania stawiane kandydatom na pracownika budowlanego

W tym przypadku często wystarczy wykształcenie zasadnicze zawodowe, a nawet podstawowe. Nie trzeba również posiadać doświadczenia zawodowego, jednak jest ono mile widziane, a w niektórych przypadkach wymagane (np. niektórzy pracodawcy wymagają nawet 3-letniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku). Pracodawcy poszukują na te stanowiska najczęściej osób sumiennych i odpowiedzialnych.
Większe szanse na szybkie znalezienie pracy w budowlance mają osoby, posiadające dodatkowe uprawnienia. Jedne z najpopularniejszych to uprawnienia do obsługi koparko-ładowarki.

Wymagania stawiane kandydatom do pracy kierowcy

Aby zostać zawodowym kierowcą należy uzyskać prawo jazdy kat. B lub C+E. Warto również wykonać niezbędne badania dla kierowców (m.in. psychologiczne) w celu uzyskania koniecznych orzeczeń lekarskich. Pracodawcy poszukują głównie osób odpowiedzialnych, dyspozycyjnych, sumiennych, punktualnych. Na tym stanowisku wymagane jest doświadczenie zawodowe. W przypadku kierowcy samochodów ciężarowych minimalny okres to 6 miesięcy.

W pracy na stanowisku: operator wózków widłowych wymagane są niezbędne uprawnienia, niektóre firmy pomagają w ich zdobyciu. Ponieważ praca często jest zmianowa, pracodawca oczekuje od kandydata gotowości do tego systemu.

Ile można zarobić w Zawierciu?

Zobacz zestawienie przeciętnego wynagrodzenia dla najbardziej deficytowych zawodów:

  • Pracownik fizyczny umowa o pracę 3 010-4 480 zł brutto,
  • Magazynier od 3 100-3 500 zł brutto,
  • Kierowca międzynarodowy 5 000-10 000 zł brutto, 
  • Kierowca samochodu ciężarowego 4 800-6 000 zł brutto,
  • Dostawca 1 000-7 000 zł brutto,
  • Kierowca ciągnika siodłowego 4 500-9 000 zł brutto,
  • Brukarz 2 800-5 000 zł brutto,
  • Murarz 3 010-5 000 zł brutto,
  • Tynkarz 3 010-6 000 zł brutto,
  • Cieśla – Zbrojarz. Dekarz 3 010-6 000 zł brutto.

Podsumowując. W Zawierciu nie brakuje atrakcyjnych ofert pracy, zarówno w mieście, jak i za granicą.