Korporacyjna inicjatywa pomocy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej przez SK hi-tech battery materials Poland

Korporacyjna inicjatywa pomocy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej przez SK hi-tech battery materials Poland

Od zeszłego roku, firma SK hi-tech battery materials Poland została ważnym wsparciem dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) w Dąbrowie Górniczej. Wizualne rezultaty tego zaangażowania są już wyraźnie zauważalne. Przełom nastąpił w poprzednim roku, kiedy to zarząd firmy oraz część pracowników zdecydowało o przekazaniu 1,5% swojego podatku na działające przy SOSW stowarzyszenie. Dzięki temu, instytucja otrzymała sumę 100 tysięcy złotych. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak urządzenia EEG Biofeedback, tablice multimedialne oraz elementy wyposażenia sali sensorycznej. Zakupiony sprzęt wspomaga naukę, rozwój oraz rehabilitację podopiecznych Ośrodka.

5 czerwca w SOSW odbył się Rodzinny Piknik. Impreza ta stanowiła nie tylko doskonałą okazję do zabawy, ale również była zaproszeniem do kolejnej rundy wsparcia. Podczas tego wydarzenia Sangmin Cho, dyrektor fabryki SK hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej, wręczył dyrektor Ośrodka, Violetcie Trzcinie, symboliczny czek na 1,5% z tegorocznego rozliczenia podatkowego. W ceremonii uczestniczyła również Bożena Borowiec, wiceprezydent miasta. Zebrane fundusze ponownie zostaną wykorzystane na doposażenie placówki oraz zakup pomocy dydaktycznych, z których korzystać będą dzieci i młodzież.

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. to globalny lider produkcji separatorów do akumulatorów litowo-jonowych, które są kluczowym elementem baterii stosowanych w pojazdach na napęd elektryczny. Firma rozpoczęła swoją działalność w strefie inwestycyjnej „Tucznawa” w 2021 roku.