Kolejna edycja dąbrowskiego programu Lokal Na Start

Kolejna edycja dąbrowskiego programu Lokal Na Start

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą lub planujący ją wykazują żywe zainteresowanie ósmą edycją programu „Lokal na start” w Dąbrowie Górniczej. Zachęty finansowe programu są atrakcyjne i korzystne, zwłaszcza w trudnych czasach dla handlu, usług czy innych przedsięwzięć gospodarczych. W mieście jest wiele wolnych lokali i witryn sklepowych, które można wynająć lub kupić. Program oferuje lokale w centrum miasta, Gołonogu, Alejach i Strzemieszycach Wielkich, które mogą być przeznaczone na biuro, pracownię lub kawiarnię. Są to m.in. kiosk na rynku w Gołonogu oraz pomieszczenia w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej i filii w Strzemieszycach.

Dostępne lokale mają powierzchnię od 15 do ponad 161 metrów kwadratowych i miesięczne stawki czynszu wynoszą 5, 7, 10 lub 12 złotych netto za metr kwadratowy. Do niektórych lokali przynależy część podziemna, która kosztuje 2,5 zł netto za metr kwadratowy. Przez dwa lata opłaty będą takie same, a w trzecim roku wzrosną o 40%. Najemca jest odpowiedzialny za ponoszenie kosztów mediów, odświeżenia lub adaptacji pomieszczenia oraz podatku od nieruchomości.

Uczestnicy programu zobowiązani są do przedstawienia szczegółów dotyczących proponowanego przedsięwzięcia, swojego doświadczenia zawodowego, rozpoznania rynku, identyfikacji potencjalnych klientów oraz planów dystrybucji. Muszą również przedstawić pomysły na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.