Kiedy przedszkole numer 14 zacznie ponownie działać? Aktualnie czekają na wyposażenie

Kiedy przedszkole numer 14 zacznie ponownie działać? Aktualnie czekają na wyposażenie

Do odnowionej placówki przedszkolnej wkrótce dotrze sprzęt, który będzie niezbędny do zmodernizowania pracy zgodnie z pierwotnymi planami. Prace wykończeniowe dobiegły już końca. Sale zostały odmalowane, łazienki zafugowane i dokładnie wyczyszczone. Czekamy jednak na pewne drobne usprawnienia elektroniczne. W przedszkolu pojawi się na przykład nowa winda. Co więcej, do sali kuchennej zamówiono wiele nowego sprzętu, który przyspieszy pracę na kuchni. Na terenie tego przedszkola wkrótce zauważymy również nowe bezpieczniejsze ogrodzenie.

Przygotowano również pochyły podjazd specjalnie dla wygody osób niepełnosprawnych. Wszystkie sale w dolnym wejściu mają swoje własne wyjścia na zewnątrz. W ten sposób cała placówka staje się bezpieczniejsza, ponieważ w razie potrzeby będzie można przeprowadzić dynamiczną ewakuację. Mimo wszystko to nie jest koniec udogodnień. Wymieniono nawet wentylację. Teraz powietrze w całej placówce będzie świeże i dobrze przefiltrowane. To niezwykle istotne dla bezpieczeństwa dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola.

Modernizacje dotyczą nie tylko jednego przedszkola w Dąbrowie Górniczej

Modernizacja w przedszkolu numer czternaście nie jest jedyną zmianą w przedszkole znajdujących się w Dąbrowie Górniczej. Już teraz zapowiedziano, że w 2022 roku pojawi się kolejna modernizacja na osiedlu obok. Tym razem remont będzie jednak dotyczył przedszkola numer 36. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że wypłynęła już jedna oferta od firmy Częstobud. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, wkrótce dyrektor placówki może podpisać umowę dotyczącą budowy. Modernizacja przewiduje jednak nie tylko usprawnienia związane z przestrzenią. Ma dojść nawet do przeniesienia piętra z parteru na górę.

Każde pomieszczenie uzyska dostęp do toalety. Dzięki czemu o wiele łatwiej będzie rozporządzać przerwami między zajęciami i naukami dotyczącymi higieny osobistej. Zarząd budynku zdecydował jednak, że pójdą o krok dalej. Planują jeszcze zlecić wymianę okien, ocieplenie budynku oraz stworzenie lepszej siatki wyjść ewakuacyjnych. Dzięki temu budynek stanie się jeszcze bezpieczniejszy.