Hollywoodzki klimat w Dąbrowie Górniczej? Przygotuj się na zmiany związane z planem filmowym 15 lutego!

Hollywoodzki klimat w Dąbrowie Górniczej? Przygotuj się na zmiany związane z planem filmowym 15 lutego!

W najbliższy czwartek, 15 lutego, Pałac Kultury Zagłębia przeistoczy się w pełen akcji plan filmowy. Niespodziewana sceneria do kręcenia filmu „Martwi przed świtem” przyniesie pewne perturbacje w codziennym funkcjonowaniu tego miejsca, które powinien wziąć pod uwagę każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej planujący odwiedzić pałac.

Przede wszystkim, możliwość swobodnego dostępu do budynku zostanie znacząco ograniczona. Do godziny 14:00 główne wejście będzie dostępne dla odwiedzających, po czym konieczność skorzystania z bocznych drzwi od strony ulicy Kościuszki stanowić będzie jedyną opcję wejścia do pałacu. Ale to nie koniec zmian – po godzinie 14:00 cały hol główny, a wraz z nim takie atrakcje jak kasa, kino czy punkt informacyjny, będzie niedostępny dla zwiedzających.

Kolejna zmiana dotyczy osoby uczestniczące w zajęciach w ramach programu Edukacji Artystycznej i Kulturalnej. Zmuszone one będą skorzystać z oznaczonego wejścia bocznego i czekać na swojego instruktora przy BMS. Podobna sytuacja dotyczyć będzie uczestników wykładu „Urokliwe Potwory” – dostęp do sali 218 możliwy będzie jedynie przez hol na pierwszym piętrze.

Należy także zwrócić uwagę na potencjalne problemy związane z ruchem drogowym w okolicy pałacu, szczególnie podczas wieczornych i nocnych godzin, gdy kręcenie zdjęć przeniesie się na zewnątrz budynku. Twórcy produkcji filmowej wraz z personelem pałacu dołożą wszelkich starań, aby te niedogodności były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców i odwiedzających.

Mimo że wszystkie te zmiany mogą wydawać się uciążliwe, to jednak przynoszą ze sobą szansę na umieszczenie miasta na kinowych ekranach. Wszystkim za niedogodności Pałac Kultury pragnie przeprosić, licząc jednocześnie na zrozumienie i cierpliwość wszystkich zainteresowanych.