Gdzie zamówić wywóz śmieci w Dąbrowie Górniczej?

Gdzie zamówić wywóz śmieci w Dąbrowie Górniczej?

Gabaryty, odpady pobudowlane i poremontowe, gałęzie, konary i inne odpady zielone – to najczęstsze śmieci, z którymi trudno jest sobie poradzić na własną rękę. Ich wywóz prywatnym samochodem czy przy wykorzystaniu przyczepki towarowej jest oczywiście możliwy, natomiast bywa bardzo problematyczny i naraża na stratę czasu oraz pieniędzy (w przypadku uszkodzenia auta). Wiele osób chce sobie oszczędzić takich „przebojów” i woli zamówić profesjonalny wywóz śmieci w Dąbrowie Górniczej czy w innych miejscowościach regionu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią usługę.

Nie zawsze pomoże PSZOK…

Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych teoretycznie miały rozwiązać problem śmieci lądujących w lasach czy przydrożnych rowach. Niestety, nie rozwiązały. Powodem jest głównie to, że PSZOK-i przyjmują problematyczne śmieci w sposób wybiórczy, często odmawiając odebrania np. styropianu, wełny mineralnej czy elementów karoseryjnych.

Osobną kwestią jest to, że nie wszystkie gminy w ramach opłaty za śmieci zapewniają swoim mieszkańcom możliwość wywozu odpadów poremontowych i pobudowlanych w tzw. big-bagach. W dodatku big-bag to stanowczo za mało, aby pozbyć się odpadów po dużym remoncie, nie wspominając już o tych po budowie domu.

Kontener i po problemie

Najlepszym rozwiązaniem problemu dużej ilości odpadów, z którymi nie wiadomo, co zrobić, jest zamówienie komercyjnej usługi ich wywozu. Świadczą ją wyspecjalizowane firmy, które po prostu podstawiają kontener o odpowiedniej pojemności pod wskazany adres i odbierają go, gdy tylko otrzymają sygnał o wypełnieniu kontenera.

Jest to niedrogi, w pełni legalny sposób, który pozwala od ręki pozbyć się wszelkich śmieci powstających w trakcie np. budowy czy wykańczania domu.

Kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Z wywozu śmieci w Dąbrowie Górniczej czy innych miejscowościach najczęściej korzystają osoby, które są w trakcie budowy domu lub generalnego remontu mieszkania. W ten sposób można się legalnie i wygodnie pozbyć wszelkich odpadów powstających przy robotach budowlanych.

Już dawno minęły czasy, kiedy trzeba było solidnie się nakombinować, aby pozbyć się takich śmieci (niektórzy nawet zakopywali je na swojej działce). Dziś wystarczy zadzwonić do firmy specjalizującej się w wywozie odpadów poremontowych, aby mieć problem z głowy – i to za naprawdę rozsądną cenę.

Z usługi wywozu problematycznych śmieci korzystają również przedsiębiorstwa budowlane, generalni wykonawcy, firmy ogrodnicze, zakłady komunalne, jednostki samorządowe i wiele innych. Przyda się ona zawsze wtedy, gdy wiemy, że w trakcie prowadzenia jakichś prac powstanie sporo odpadów, których nie można po prostu wyrzucić do kontenerów na śmieci zmieszane czy wywieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Zamów wywóz problematycznych śmieci w firmie Koliber

Przedsiębiorstwo Koliber to jeden z najczęściej wybieranych dostawców usługi wywozu problematycznych odpadów. Firma specjalizuje się w odbieraniu wszelkich śmieci po budowach i remontach, w tym resztek materiałów izolacyjnych (styropian, wełna), gruzu (pustaki ceramiczne, cegły, suporeks), folii, opakowań papierowych i plastikowych, papy i wielu innych. Możesz również zamówić wywóz ziemi zmieszanej ze śmieciami czy odpadów zielonych.

Oferta firmy Koliber obejmuje kontenery o pojemnościach odpowiednio: 3, 5, 7, 10, 20 i 30 metrów sześciennych. Pozwala to bez problemu wybrać taki kontener, który pomieści dokładnie tyle śmieci, ile chcesz wywieźć – nie przepłacasz i nie marnujesz czasu na oczekiwanie na podstawienie kolejnego kontenera.

Firma Koliber realizuje wywóz śmieci w Dąbrowie Górniczej, ale też w Będzinie, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu czy Czeladzi. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie https://koliber-dg.pl/.

Więcej o tym, jak zamówić wywóz śmieci w Dąbrowie Górniczej realizowany przez firmę Koliber, przeczytasz w artykule na stronie internetowej.